Biz Kimiz?

Kuşları sevdiğimiz doğrudur.

Sevdiği her şeye sahip olmaya alışmıştır insan. Biz sahip olduğumuz her şeye aidiyet ve sorumluluk hisseden bir grup doğasever, yaşam sever, hayata ve hayatın doğasının tüm gerekliliklerine saygı duyan bir grup kafadarız, o çok sevdiğimiz kuşlarla barışık bir hayatın yolculuğunu sürmekteyiz. Bu yolculuğun pek çok adımı ve detayı var elbette, ancak bu kısa tanıtım yazımızın derdi sadece bizim derinden hissettiğimiz varlık sebebimizi ve yaratılış sorumluluğumuzu birazcık sizlere de hissettirmektir. Belki böylece bu renkli yolculuğa tanık olmak, yol arkadaşı olmak, bilgiyi, duyguyu birlikte üretmek, paylaşmak ve belki bu mucizevi canlıları daha çok tanıyıp, bu yerküredeki yaşama neler katabildiğimize birlikte şaşırabilmek mümkün olacaktır.

Evet, doğrudur kuşları sevdiğimiz, bu gezegende yaşayan tüm türleri sevdiğimiz gibi… Çünkü bize göre bu küçük mavi gezegende yaşamın küçücük varsaydığımız her parçası kocaman bir bütünün varlık sebebidir, kuşlar gibi. Her bir yaşam parçası diğeri olmadan eksiktir, elbette tüm bunların her biri kitaplar dolusu bilimsel makalelerle açıklanabilirler. İnsan bilir aslında bir tek türün bile ne kadar değerli olduğunu, insanın kendi hikayesini de birlikte yazdıklarını bilir, arıyla, kuşla, balıkla, ağaçla, çiçekle, böcekle… Biz diyoruz ki sevmekle yetinmeyelim, bu sevginin sahip olmaya değil, ait olmaya evirilmesi için bu güzel gezegende uyum içinde yaşamanın yollarını birlikte bulup, birlikte yol alalım mı? Ne dersiniz?

Kuşları sevdiğimiz doğrudur. Ve siz bizim gökyüzümüz olur musunuz? Olursunuz biliyoruz, çünkü biliyoruz ve inanıyoruz ki daha yaşanılır bir dünya mümkün, işte sırf bu umutla diyoruz ki;

"BİZ SİZİZ…"