Amacımız

Simurg Kuş Yuvası Derneği’nin amacı; yardıma ihtiyaç duyan egzotik, göçmen veya yerel her kuşun sağlık, bakım, beslenme, eğitim ve rehabilitasyon koşullarını en iyi şekilde sağlamaktır. Simurg Kuş Yuvası Derneği bu amaçlarla hayvansever, doğasever tüm dostlarımıza desteğe ihtiyaç duyduklarında tüm bilgi ve deneyimimizi paylaşmak amacıyla kurulmuştur.

Ülkemizde kuşlara yönelik, onlara özel bir rehabilitasyon, bakım ve koruma merkezi de yok. Maalesef doğru bilgi alacağımız kaynak bulmak da oldukça zor.

Tüm canlıların yaşam hakkına saygı duyan, doğasever gönüllülerin oluşturduğu Simurg Kuş Yuvası Derneği olarak hedefimiz kuşlar konusundaki boşluğu doldurmak, sizlerin de duyarlılığınızla yardıma ihtiyaç duyan kuşlara destek vermek.

Kuşlar hakkında hiçbir bilgiye sahip olmasanız da derneğimize ulaşarak kuşların yaşamlarına destek verebilirsiniz. Evlerimizi paylaştığımız egzotik kuş türlerinden, karşımıza çıkan yardımımıza ihtiyaç duyan kuşlara kadar her tür için rehabilitasyon, eğitim, bakım konularında Simurg Kuş Yuvası Derneği’nden destek alabilirsiniz.

Katkılarınızla daha çok kuşa yardım edebilir, kuşlara daha mutlu ve yaşanılır bir ortam sağlayabilir, yabani kuş türlerinin doğaya yeniden kazandırılabilmesi için onlara ikinci bir yaşam şansı verebiliriz.