Doğaya Dönüş Günleri

Hikayemizin en özel günü, en büyük günü o gün işte! Tüm o emekler; yaralı, sakat veya hasta kuşların, teşhisi, tedavisi, beslenmesi, ısınması, barınması, çoğu zaman uykusuz geçen gecelerin, kimi zaman saat başı mama, pansuman, bazen uzun uçuş antrenmanları… Kimi zaman veteriner hekimimizin kliniğinde saatler süren ameliyatlar, doğaya dönebilecek becerileri kazandırmak için sabırla verilen onca uğraş. Bazen tüyü bile çıkmamış tırnak kadarcıkken gelmiş, onca emeğin sonunda hayatta kalmayı başarmış, küllerinden doğan o güzelim kuşlar. Öyle çok hikaye var ki hangi birinden söz etsek diğeri yarım kalır. İşte bu yüzden o büyük gün bizim ödülümüz: O gün!

Muhtaç bir kuş bize ulaşabildiyse, ardında onu görebilecek duyarlı gözler, yardım etmeye yüreği yetecek cesur gönüller, doğru adresi bulana kadar günlerce, bazen aylarca emek vermeye hazır şefkatli ve fedakar, zamanında ulaşımını sağlamak için emeğini, zamanını sakınmayan güzel gönüllü insanlar var. İşte bu yüzden o büyük gün bizim ödülümüz: O gün! Parmaklarınızın arasından gökyüzüne süzülen kanatlar, yeniden maviye, sonsuza uğurlamak onları, en büyük ödül…

Sonuçta bu kadar bileşeni bir araya getirmek en doğal hakkımız, ödülümüzü sizlerle paylaştığımız gün o gün işte. Doğaya Dönüş Etkinliklerimiz tüm bu süreçler sonunda bir kutlama, bir şenlik havasıyla gerçekleşiyor. Simurg Kuş Yuvası Derneğinde tüm gönüldaşlarımızı bir araya getirmeye çalışıyoruz bu günlerde ve bizler de onların kanatlarıyla onlar için tüm iyi dileklerimizi uçuruyoruz göklere.

Derneğimiz sizlerin de desteğiyle her yıl yüzlerce kuşa yeniden yaşam şansı veriyor, her biri iz bırakıyor, unutulmaz anılarla uğurlanıyorlar. Keşke hepsini böyle etkinliklerle yolcu edebilsek ama pek çoğunu, onları bir gün bile olsa özgürlüklerinden alıkoymamak için emin olduğumuz doğru vakit geldiğinde en çok ihtiyaç duydukları yere, doğaya kavuşturuyoruz.
Bizden söz, salgın sürecini bir atlatalım daha çok Doğaya Dönüş Etkinliği, birlikte daha çok güzel anı biriktirmeye… Bekliyoruz, en yakın etkinlikte hep birlikte gülen gözlerle ve hayranlıkla el sallayacağız onlara…

Geçmiş Günler

İlk Uçuş Etkinliği

Doğaya Dönüş Etkinliği

Hoş Geldin Bahar Etkinliği

Yuvadan Uçma etkinliği